Nie tak dawno pisaliśmy o jego nowej płycie, a już spieszymy donieść o jego występie w naszym kraju. John Cale będzie gwiazdą koncertu otwarcia Festiwalu Ars Cameralis! Występ legendarnego lidera The Velvet Underground jest ukoronowaniem fascynacji nowojorskim undergroundem, którym epatują organizatorzy festiwalu.

Czterdzieści pięć lat po debiucie w zespole, Cale dalej zaskakuje, zachwyca i inspiruje coraz to młodsze pokolenia. Świadczą o tym liczne współprace (m.in. z Terrym Riley’em) i dobrze sprzedające się albumy, w tym najnowszy – świetnie oceniany przez krytyków Shifty Adventures in Nookie Wood. O tym jak wypada on na żywo, a także czy starsze numery chociażby takie jak: Paris 1919 czy Fear Is A Man’s Best Friend, brzmią po tylu latach równie dostojnie, będzie można sprawdzić już 6. listopada w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Tym samym XXI cykl wystaw, spektakli i koncertów śląskiego festiwalu rozpocznie się dzień wcześniej niż zapowiadano.

To jednak nie jedyna tradycja Ars Cameralis, na którym po raz kolejny będziemy gościć przedstawicieli Danii. W zeszłym roku byli to panowie z I Got You On Tape. Podczas tej edycji posłuchamy także Efterklang, którzy na zakończenie czarować będą najnowszym krążkiem – Piramida.

Cały program festiwalu i więcej informacji znajduje się tutaj.

Nie ma więcej wpisów