Jesień w pełni: dni coraz krótsze, a wieczory wprost przeciwnie. Trudno wyobrazić sobie lepszy podkład muzyczny do obecnie panujących warunków atmosferycznych a niżeli jazz. Jednak zanim odkurzycie swoje egzemplarze Kind Of Blue, sprawdźcie, co do zaproponowania mają Wam reprezentanci jazzowej sceny nowoczesnej w pełnym tego słowa znaczeniu.

Już wkrótce do dystrybucji w Polsce trafi nowa płyta Szkotów z Hidden Orchestra. Album zatytułowany Archipelago będzie zwierał 9 premierowych kompozycji kwartetu. Chociaż wydaje się, że ich muzykę można bez trudu opisać za pomocą porównań do The Cinematic Orchestra lub Skalpela, rzeczywistość jak zawsze okazuje się bardziej skomplikowana. Warto powiedzieć, że podstawowe instrumentarium jazzowo-elektroniczne wzbogacone zostaje między innymi o cytrę, piłę oraz harfę.

Udanym zwiastunem płyty jest utwór Vorka, któremu towarzyszy teledysk, wizualnie nawiązujący do jednego z najlepszych filmów w historii kina – Człowieka z kamerą (czy nie odsyła to przypadkiem naszych skojarzeń w stronę innej Orkiestry?). Pozostałe 8 wysp muzycznego archipelagu Hidden Orchestra będziemy mogli odwiedzić już wkrótce.

Nie ma więcej wpisów