Rok 2013, pod względem zapowiedzi płyt, będzie niezwykle ciekawy. Do tego pokaźnego grona dołączy również nowe wydawnictwo Chrisa Cornera, którego premiera przewidziana jest na przyszły rok. 19 października ogłoszony został tytuł płyty. 5. w dorobku IAMX krążek będzie nosił nazwę The Unified Field. Jednak nie musicie czekać do przyszłego roku, żeby usłyszeć jego przedsmak. Już teraz w sieci ukazał się pierwszy utwór promujący wydawnictwo. Singiel tak samo jak płyta nosi nazwę The Unified Field.

O ile w warstwie tekstowej nie ma się do czego przyczepić i nadal widać w niej charakterystyczny styl Chrisa Cornera, w którym raczy nas tematyką związków międzyludzkich, bólu i poczucia wyobcowania. O tyle reszta kompozycji po przesłuchaniu nie zapada w pamięć. Miało być inaczej, miało być bardziej tanecznie, a wyszło mocno przeciętnie. Zdecydowanie poniżej wysokiej poprzeczki, do jakiej przyzwyczaił nas zespół. Warto jednak poczekać i dać szansę całemu albumowi, bo IAMX nie raz udowodnił już, że potrafi zaskakiwać i unieść ciężar syndromu poprzednich płyt.

Przypomnijmy, że artysta, aby sfinansować wydanie nowego albumu, poprosił o pomoc swoich fanów. Stworzył profil na portalu finansowania społecznościowego, gdzie w zamian za wsparcie oferował różne, atrakcyjne gadżety. Tam cały czas możecie przedpremierowo zamówić najnowsze wydawnictwo za 10€. Warto dodać, że do albumu po raz pierwszy zostanie dołączone też DVD.

Nie ma więcej wpisów