Pamiętacie zespół Trails and Ways? Pod koniec sierpnia, czyli niespełna miesiąc temu, prezentowaliśmy Wam ich najnowsze video. Klip został nakręcony do utworu Mtn Tune, który jest ich głównym singlem z nadchodzącego, długogrającego materiału Trilingual.

Zespół, po dwóch miesiącach, powraca z nowym nagraniem, który miał swoją premierę w poniedziałek (22 października). Utwór nosi tytuł Border Crosser i prezentuje zadeklarowane przesłanie. Kawałek zadedykowany jest dziadkom jednego członka zespołu (KBB) oraz wszystkim imigrantom, którzy przekroczyli granicę ze względu na bliskich, których kochają.

Autor tekstu wyznaje, iż: nikt nie powinien być karany za przekroczenie granicy w trosce o swoich bliskich. Zwierza się także z tego, że: nie byłoby go teraz tutaj, gdyby w przeszłości jego dziadkowie i ojciec nie odważyliby się tego zrobić w trosce o niego.

Według oficjalnego wyznania KBB wiemy, iż utwór jest listem miłosnym jego dziadków. Melodia śledzi ich imigrację z Europy, przez Bliski Wschód, aż do Kalifornii. Tworzą ją m.in. gwizdki pociągów, syntezatory oraz gitary.

Border Crosser został udostępniony przez zespół za darmo. Pod utworem dodali, iż mają nadzieję na wsparcie National Network for Immigrant and Refugee Rights. Posłuchajcie zaprezentowanego utworu poniżej:

Nie ma więcej wpisów