Uliczne technokoneksje. Bas przyszłości. Połączenie wizji z fonią. Zawsze stereo. Potargowo. Afterowy showcase po Targach Wiedzy Graficznej 2012 odbędzie się 27 października w klubie 1500m2 na Solcu.

W najbliższą sobotę odbędzie się więc swoiste połączenie kreatywności: sił pomysłów, wizji, sztuk i promotorów – CONNEXION. Zabawa na dwóch scenach przy muzyce artystów z Anglii, Czech i Słowacji oraz przy polskich supportach. Do tego wydarzenie to będzie wyróżniało się wyjątkową oprawą wizualną – mapping sceny, instalacje wizualne w różnych zakamarkach, świetne wizualizacje.

Za muzyczną stronę przedsięwzięcia odpowiadać będą dwie mocne ekipy promotorskie, które od dłuższego czasu pokazują warszawiakom z coraz większym rozmachem elektroniczną scenę światową sięgając po jej najciekawsze gwiazdy teraźniejszości i przyszłości: Music of the Future oraz Bassline. Z połączenia sił obu grup wyszedł pomysł zaproszenia na jedną imprezę muzyków z kilku krajów, którzy na dwóch scenach warszawskiego 1500m2 pokażą różne oblicza basowego grania.

Randomer, jako headliner imprezy, odpowiada za wielki powrót techno na salony klubowe i zainteresowanie nim coraz szerszego – ale na pewno nie mało wymagającego – odbiorcy. Ten młody Brytyjczyk zaczynał od tworzenia drum’n’bassu i na pewno może pochwalić się dużymi osiągnięciami – nagrywał dla słynnego labelu Hospital Records. Jednak ostatni rok pokazał jego nową twarz. Jego EP-ka w wytwórni Numbers, na której znalazł się utwór Real Talk przyciągnęła uszy wielu znawców i od tego czasu Randomer dumnie kroczy w stronę ambitnej sceny muzyki stricte technicznej. Zresztą, to legenda techno, czyli Surgeon uznał go za przyszłość tego gatunku. DJ sety Randomera nie są zamknięte w ścianach muzyki 4×4. Słychać w nich fascynacje każdym możliwym gatunkiem muzyki, często wplata w nie własne zorientowane na kluby edity legendarnych utworów od funku po r’n’b.

Neo Violence istnieje od kilku lat jako informator muzyczny, seria imprez i grupa promotorska. Zaczęli w Czechach, ale szybko odznaczyli się w świadomości europejskiej publiki muzycznej. Teraz ekipa ta postanowiła postawić kolejny krok w swojej historii i przygotowała EP-kę wraz z fińską wytwórnią Top Billin (nagrywają w niej i Polacy, m.in. Viadrina i DJ Spox). Na płycie tej znajdą się najciekawsi młodzi muzycy z takich krajów jak Słowacja, Słowenia, Czech czy Węgry. Każdy z nich przedstawi własną wizję muzyki elektronicznej: od future garage’u, przez UK funky, electro, po techno i dubstep. Producenci Mitewort, Embryo i Veit-b wystąpią z DJ setami po raz pierwszy w Polsce. A DJ – i założyciel Neo Violence – dMIT.RY już po raz szósty zaprezentuje swoje niemałe umiejętności DJ-skie.

Na obu scenach, gości zagranicznych będą supportować znani producenci i DJ-e warszawscy, m.in kolektyw Mustnotsleep oraz Sick Physical. Zapowiada się wspaniała noc – i dla tańczących, i dla kontemplujących sztukę graficzną z towarzyszeniem nowoczesnej  muzyki.

 

Kiedy: 27.10 (sobota)
Gdzie: Warszawa, 1500m2 (ul. Solec 18)
Start: godz. 21:00
Wstęp
: 15 PLN / 20 PLN

Nie ma więcej wpisów