O ile w 2010 i 2011 właściwie nie było miesiąca, w którym Local Natives nie graliby koncertu, o tyle rok 2012, jak się okazało – sumiennie przepracowali. Niedawno zespół ogłosił dokładną datę premiery albumu zatytułowanego Hummingbird. Już od 29 stycznia przyszłego roku będziemy mogli cieszyć się nowościami.

Jak zapewnia zespół, następca przebojowego, wydanego trzy lata temu Gorilla Manor, będzie o wiele bardziej rozwinięty brzmieniowo. Muzycy nie chcą robić dokładnie tego samego i powielać dźwięków. W niektórych utworach wykorzystane będą m.in. samplery, a wokal nie będzie głównym elementem harmonii. Być może Local Natives poduczyli się co nieco podczas wspólnej trasy z The National lub Arcade Fire.

Kelcey Ayer opowiada, że teksty pisane były w dość niedogodnych emocjonalnie warunkach. Dodaje, że na ich powstawanie duży wpływ miało rozstanie z basistą Andym Hammem oraz problemy rodzinne. Z pewnością jednym z owoców owej współpracy było zatrudnienie w roli producenta Aarona Dessnera, multiinstrumentalistę znanego właśnie z The National.

Hummingbird będzie z pewnością albumem o wiele cięższym od swojego poprzednika, szczególnie w warstwie tekstowej. Pozostaje nam jednak tylko niecierpliwie czekać do przyszłego roku. Ciekawi nowości? Oto niedawno opublikowany singiel, który promuje to wydawnictwo.

Nie ma więcej wpisów