Kúra (z islandzkiego: pieszczota) to połączenie kopenhaskiej sceny elektronicznej z żywotnością islandzkiej przyrody. W skład tej duńsko-islandzkiej grupy wchodzi trójka muzyków: wokalistka Fanney Ósk Þórisdóttir, producent Brynjar Bjarnfoss oraz producent i gitarzysta Rasmus Liebst (panowie także udzielają się wokalnie w niektórych utworach).

Brzmienie Kúra to – jak podają różne opisy grupy – kusząca, nordycka ciemność, rozświetlana niejako przez żywy, barwny głos wokalistki. Grupa wyśmienicie łączy chłodne, melancholijne elektroniczne dźwięki z elementami dubu, gitarą i wdzięcznym głosem Islandki – Fanney Ósk. Odpowiedzialni za tą  mroczną, melancholijną produkcję Duńczycy podkreślają, iż to właśnie wokalistka jest świecącą gwiazdą i epicentrum grupy, punktem, wokół którego oni się poruszają.

W grudniu 2010 roku zespół wydał swoją debiutancka EP-kę – Multi Colour, z której utwór GoGo stał się prawdziwym hitem niezależnej sceny muzycznej. Zespół powrócił w kwietniu tego roku z długogrającym albumem – Halfaway to the Moon. Na płytę składa się 10 chłodnych, elektronicznych utworów, wyprodukowanych jednak w melodyjnej formie, która wprost wlewa się w uszy. Z jednej strony – surowa, minimalistyczna produkcja uosabia melancholię wielkiego miasta z najniższych pięter nightclubów. Z drugiej strony – jest w muzyce tego trio coś, co przywodzi na myśl wielką, otwartą przestrzeń północy – prawdopodobnie za sprawą brzmiącego bardzo nordycko, cudownego głosu wokalistki. To więc, co dostajemy, stanowi niejako ciemny i melancholijny, ale bardzo wdzięczny i kuszący koktajl wprost z mroźnej, zimowej Skandynawii.

Nie ma więcej wpisów