Matisyahu łączy w swojej twórczości reggae, hip-hop i alternatywny rock. Wokalnie czerpie z tradycji jazzowej (scat) oraz stylistyki żydowskich kantorów. Jego najważniejszą inspiracją jest jednak judaizm. Muzyka tego artysty to manifestacja głębokiej duchowości, utwory są rozważaniami na temat relacji między Bogiem a człowiekiem. Tak niezwykła kombinacja twórczości Matisyahu zyskała ogromne uznanie. Jego płyta Youth pokryła się złotem i była nominowana do nagrody Grammy, a o sam został okrzyknięty najbardziej intrygującym muzykiem reggae na świecie.

Dotychczasowy wizerunek Matisyahu budził ogromne emocje. Na scenie pojawiał się bowiem ortodoksyjny Żyd w czarnym garniturze, kapeluszu i z pejsami, który z niesamowitą energią zaczynał rapować, mieszając brutalny hip-hop ze zmysłowym dancehallem. Jednak wraz z najnowszą płytą, Spark Seeker, artysta zmienił swój wygląd. Obciął włosy, ogolił wąsy i brodę, a pod koniec 2011 roku opublikował swoje zdjęcie z podpisem: Koniec chasydzkiej gwiazdy reggae.

Ten niebanalny artysta zainicjuje serię wydarzeń muzycznych związanych z obchodami setnej rocznicy powstania wrocławskiej Hali Stulecia. W związku z tym 28 lutego 2013 roku, właśnie w Hali Stulecia, odbędzie się pierwszy halowy koncert Matisyahu w Polsce. Występ rozpocznie europejską trasę muzyka, promującą jego najnowszą płytę – Spark Seeker.

Nie ma więcej wpisów