Organizatorzy Plateaux Festival ujawnili kolejnych artystów, których będzie można usłyszeć na tegorocznej edycji. Pierwszym z nich jest Christopher Willits, artysta który został nazywany Picassem dźwięku. Jego występom towarzyszą bardzo nastrojowe animacje o silnych, pastelowych kolorach – za przykład może posłużyć audiowizualne Flowers Into Stardust. Jego portfolio obfituje w ponad 20 albumów, a ostatnie dzieło to efekt kolaboracji z Riyuichi Sakamoto, twórcą muzyki filmowej, odpowiedzialnym za soundtrack do takich filmów jak Wichrowe Wzgórza czy Oczy Węża. Występy samego Willitsa są o tyle ciekawe, że cały muzyczny  i intymny spektakl miesza ze sobą świat cyfrowy i analogowy.

Drugim nowym nazwiskiem jest Paul Salva, która jest dość świeżą postacią na rynku muzycznym. Występujący pod pseudonimem Salva muzyk, wydał jedynie debiutancki album, jednak zdążył już narobić szumu swoim remiksem White Dress, Kanyego Westa. Dla niego samego chyba ważniejszy byłby fakt, że w swoich setach jego utwory umieszczają Gaslamp Killer i Slug Guts.  Poza bardzo miłymi słowami na temat albumu można przeczytać również dość oryginalny komplement, na który pozwolił sobie angielskojęzyczny portal The Fader, określając Paula Salvę mianem: funky mutherfucker.

Natomiast LE K to współtwórca francuskiej sceny nowego house’u, autor jednego z najlepszych albumów tego roku – Freewheel. Najpierw grał na gitarze, ale po kolejnym rozpadzie swojego zespołu, postanowił zająć się muzyką elektroniczną. Tę postać cechują rewelacyjne występy na żywo, poparte wirtuozerią techniczną, czyniąc z niego jednego z najbardziej obiecujących i unikalnych twórców post-house’owego brzmienia. Muzyk jako jeden z niewielu został zaproszony do RedBull Music Academy.

Poza samymi koncertami, na festiwalu będzie można brać udział w badawczej części imprezy, w której skład wchodzą warsztaty i dyskusje z ekspertami. Ponadto poza muzyką i wizualizacjami istnieje również możliwość oglądania instalacji artystycznych, eksperymentalnych filmów czy video artu. Miejsca, które biorą udział w Plateaux Festivalu to Muzeum Narodowe, najgorętszy klub tej jesieni -1500m2 do wynajęcia oraz Cafe Kulturalna.

Kiedy: 16-18.11 (piątek-niedziela)
Gdzie: Warszawa
Wstęp: 30 zł (piątek) – koncert otwarcia – limitowana liczba, 25 zł / 35 zł (sobota), 20 zł (niedziela), karnety 50 zł / 70 zł

Nie ma więcej wpisów