Czy można do raju dolecieć samolotem? Grupa Wild Nothing udowadnia, że się da i zabiera nas na wycieczkę do raju na ziemi, a dokładniej nad wodospad Niagara. W klipie do utworu Paradise to właśnie to miejsce jest synonimem krainy wiecznej szczęśliwości.

Kawałek pochodzi z płyty Nocturne i opowiada historię takiej właśnie podróży. Główna rola przypadła aktorce Michelle Williams, którą możemy znać z serialu Jezioro Marzeń czy z filmu Tajemnice Brokeback Mountain. Reżyserią teledysku zajął się Matthew Amato. Przedstawił on obraz za pomocą kamery Harinezumi, która zasadniczo jest japońską zabawką, ale daje ciekawy efekt starych fotografii i filmów kręconych na taśmie Film Super 8. Stylizacja tego klipu idealnie wpasowuje się w dźwięki piosenki inspirowane hitami z lat 80.

Utwór w pewnym momencie przekształca się w recytację Michele Williams, która czyta fragment noweli Wild Child  Iris Murdoch.

Wild Nothing porównywany jest do takich artystów jak Depeche Mode czy The Cure. Przekonajcie się sami jak wygląda podróż do raju.

 

 

Nie ma więcej wpisów