Dokładnie miesiąc pozostał do długo oczekiwanej premiery krążka, który spędza sen z powiek wszystkim fanom muzyki soul i r&b. Niekwestionowany talent w tych gatunkach już od ponad 10 lat prezentuje i udowadnia Alicia Keys. W ciągu dekady Amerykanka zdobyła 14 nagród Grammy, w tym jedną za jej pierwszy, ale nie ostatni przebój Fallin. To właśnie na teledysku do tego utworu możemy zobaczyć młodziutką, debiutującą dopiero, ciemnoskórą dziewczynę z niezliczoną ilością warkoczyków na głowie. To jak Alicia z biegiem czasu zmieniła nie tylko fryzurę, możemy zaobserwować oglądając najnowsze video do piosenki Girl On Fire. Jest to tytułowy utwór promujący piąty studyjny album wokalistki, którego premiera planowana jest na 27 listopada.

Przy produkcji krążka Girl On Fire razem z Alicią Keys współpracowała znana brytyjska wokalistka Emeli Sande oraz Jamie XX z niesamowitej formacji The xx. Zainspirowana współpracą z tymi gośćmi oraz licznymi podróżami po świecie Keys nagrała album, na którym możemy spodziewać się brzmień charakterystycznego dla niej fortepianu, jak i dźwięków z pogranicza elektroniki, reggae i futurystycznego soulu.

Sama artystka mówi, że  Girl On Fire  opowiada o odnajdywaniu wewnętrznego głosu, kierowaniu się instynktem i wierze we własne możliwości. Miejmy nadzieję, że po premierze z całą pewnością będziemy mogli powiedzieć: Alicia – yes, you can!

Nie ma więcej wpisów