W najbliższą sobotę (3.11) goście warszawskiego klubu Sztuki & Sztuczki będą świadkami muzycznej magii. Pokaz swoich wyjątkowych umiejętności zaprezentuje przed nimi młody artysta jazzowy – Austin Peralta.

Austin jest obecnie jednym z najbardziej obiecujących pianistów i kompozytorów. Biorąc pod uwagę wiek, w jakim rozpoczął swoją przygodę z jazzem i muzyką w ogóle, nie można odmówić mu niezwykłego talentu. Od najwcześniejszych lat poznawali się na nim kolejni znawcy gatunku. Na swoim koncie ma już między innymi wygraną prestiżowego Shelly Manne New Talent Award, występy na festiwalach w Niemczech i w Japonii oraz współpracę ze znanym muzykami, jak Shafig Husayn, Miguel Atwood Ferguson czy Erykah Badu.

Pochodzący z Kalifornii muzyk, powraca do Polski z najnowszym materiałem. Na wydanym wyłącznie na winylu Views of Saturn znajdują się jedynie dwa utwory, które są interpretacjami kompozycji legendarnego Sun Ra. Wcześniej młody wirtuoz pianina dał koncert w Szybie Wilsona, który odwiedził podczas wspólnej trasy z The Cinematic Orchestra.

Na scenie w Sztukach & Sztuczkach towarzyszyć mu będą pozostali członkowie Austin Peral Trio: basista Chris Smith oraz perkusista Zach Harmon.

 

Kiedy: 3.11 (sobota)
Gdzie: Warszawa, klub Sztuki & Sztuczki (ul. Szpitalna 8 A)
Start: godz. 21:00
Wstęp:
 25 PLN – przedsprzedaż / 35 PLN – w dniu koncertu

Nie ma więcej wpisów