W ramach odrodzenia Centralnego Basenu Artystycznego powstaje zupełnie nowy cykl imprez Wszystko płynie.

Centralny Basen Artystyczny to projekt powstały w Warszawie, przy ulicy Konopnickiej, gdzie faktycznie niegdyś mieścił się basen pływacki. Stał się on jednak przestrzenią do działań artystycznych, zostały tutaj powołane do życia przedsięwzięcia takie jak Festiwal Gorzkie Żale, wystawy plastyczne, pokazy tańca współczesnego. Niefortunnie, ze względu na dużą powierzchnię i wysokie koszty utrzymania, doszło do zawieszenia działalności. Wg teorii Heraklita, zmiany są centralnym elementem świata, a więc po niepowodzeniach, przyszedł czas na reaktywację i wielki powrót projektu.

W ramach Wszystko płynie mają się pojawiać zagraniczni artyści, których nie trzeba będzie przedstawiać, których brzmienie rozpoznawalne będzie od pierwszych taktów.

2 listopada odbędzie się rozpoczęcie nowego projektu. Zaproszony jest najbardziej rozchwytywany DJ z Japonii Kenji Takimi znany z remiksów takich artystów jak Cut Copy, Cornelius i wiele innych. Gdyby w kraju Kwitnącej Wiśni spytać o scenę house czy disco, na pewno padnie jego nazwisko. Stworzona przez Kenji’ego Crue-L Records jest wizytówką muzyki alternatywnej od wczesnych lat 90. Wytwórnia wydawała Corneliusa, Buffalo Daughter, Theo Parrish i DJ Harvey’a. Kultowa nowojorska radiostacja Beats in Space wybrała jego zeszłoroczny mix didżejski jako mix roku. Pod nazwą Being Borings wydał Love House of Love oceniany jako must-listen.

Tego samego wieczoru na scenie wystąpi Akirahawks, który wraz z przyjacielem Shingo Suwa w roku 2008 założył wytwórnię House Mannequin. Label skupia się na różnych stylach house i disco. Warto przyjść i posłuchać tak egzotycznych DJ-ów, gdyż nie wiadomo, kiedy nadarzy się druga taka okazja.

Tej nocy zagrają również dobrze znani: Zambon, Najar, Bisti oraz duet Risky & Dook.

Panta rei, to już nie ten sam Basen co kiedyś, organizatorzy stawiają poprzeczkę wysoko, miejmy nadzieję, że utrzymają poziom. CBA znów jest na topie, zabawa będzie na najwyższym poziomie, byle by nie popłynąć!

Kiedy: 2.11 (piątek)
Gdzie:
Warszawa, Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start:
godz. 22:00
Wstęp:
15 zł

Nie ma więcej wpisów