Kilka miesięcy temu pojawili się u nas w dziale nowe brzmienia. Be the Bear – skandynawskie duo electropopowe, które możemy traktować jako mozaikę wpływów muzycznych pochodzących z kilku krajów, zadebiutowali rok temu EP-ką Fireships, która otworzyła im drzwi do sukcesu. Pochodzący z niej singiel Bad Things podbił serca słuchaczy, trafiając na szczyt szwedzkiej listy iTunes oraz na anteny rozgłośni w USA, Niemczech, Singapurze czy Japonii.

Co u nich nowego? Właśnie powracają ze swoim najnowszym kawałkiem, który nie tylko został udostępniony przez muzyków na ich kanale w serwisie SoundCloud, ale można również posłuchać go w zagranicznych stacjach radiowych. Utwór o przewrotnym, zabawnym tytule – Coffee Kids – ujmuje swoją energią, która niejednego porwałaby na parkiet, a już z pewnością pobudziła do działania o poranku. Jego taneczny charakter niemal natychmiast przywodzi na myśl porównania z innymi wykonawcami gatunku, jak np. Niki & the Dove czy też School of Seven Bells.

Be the Bear wprowadzają na skandynawską scenę – i nie tylko – powiew świeżości i nowości, pokazując, że poprzez łagodność, szczerość i prostotę można osiągnąć niezwykły efekt, wywołujący w odbiorcy najpiękniejsze muzyczne doznania.

Nie ma więcej wpisów