Zapytani o współczesną muzykę irlandzką jednym tchem wymieniamy U2, The Cranberries i Sinead O’Connor. Po krótkim namyśle dorzucamy jeszcze wykonawców nastrojowych ballad, takich jak Damien Rice, Lisa Hanningan czy The Swell Season. Rzadko jednak w odmętach pamięci udaje nam się znaleźć choć jedną grupę zajmującą się szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Na szczęście na ratunek śpieszą debiutanci z OCHO. Ciężko o nich zapomnieć, bo nazwa brzmi zdecydowanie bardzo swojsko, a pulsujące bity à la Portishead na długo pozostają w głowie.

Ambitni dublińczycy przez ponad dwa lata pracowali nad materiałem na pierwszą płytę, Young Hunting, dbając o dopracowanie każdego szczegółu. Krążek promuje utwór o tej samej nazwie. Z piosenką powiązany jest polski wątek. Reżyserią wideoklipu do ich debiutanckiego singla zajął się Marcin Koszałka. Polski operator, scenarzysta i oczywiście reżyser, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród za zdjęcia do filmów Rewers oraz Pręgi.

Teledysk zachwyca malarskimi kadrami. A kolorystyka utrzymana w zielonych i żółtych barwach przywodzi na myśl romantyczne zdjęcia mieszkającej w Krakowie fotografki, Laury Makabresku. Dodając do tego kalejdoskopowe ujęcia, otrzymujemy ekstremalnie psychodeliczną całość.

Nie ma więcej wpisów