Chyba nikt nie ma wątpliwości, ze tegorocznym latem zawładnął właśnie ten kawałek. Somebody That I Used to Know, bo o nim mowa, z dnia na dzień stał się utworem granym bez ustanku przez stacje radiowe na całym świecie. Autor tego przeboju nagranego razem z Kimbrą już w najbliższy poniedziałek pojawi się w warszawskim Torwarze.

Gotye, czyli Wouter De Backer, jest z pochodzenia Belgiem, ale jako dziecko przeprowadził się do Australii i tam rozpoczął swoją muzyczną karierę. Zadebiutował w 2003 albumem Boardface. Trzy lata później ukazał się jego następca: Like Drawing Blood, na którym znalazł się utwór Hearts a Mess – często grany w australijskich stacjach radiowych. Zamykająca dyskografię płyta Making Mirrors została wydana w Australii kilka miesięcy wcześniej niż w Europie. W Polsce ukazała się w lutym bieżącego roku i już pierwszego dnia sprzedaży pokryła się platyną.

W roli suportu wystąpi australijski muzyk Jonti, który tworzy pop okraszony niecodziennymi aranżacjami. Współpracował już z takimi gwiazdami jak Mark Ronson czy Santigold. Jednakże pracą nad własnymi albumami zajął się zupełnie sam. Owocem tego procesu są wydane dotąd dwa krążki: Twirligig oraz TokoRats.

Jeśli chcecie sprawdzić, jakie jeszcze asy Gotye trzyma w rękawie, zapraszamy na początku przyszłego tygodnia do Warszawy.

 

Kiedy: 5.11 (poniedziałek)
Gdzie:
Warszawa, Torwar (ul. Łazienkowska 6a)
Start:
godz. 19:00
Wstęp:
120 zł – miejsca stojące (płyta) / 130 zł – miejsca siedzące

Nie ma więcej wpisów