Debiutancki krążek Drekotów pojawi się w sprzedaży już 16 listopada. Na albumie zatytułowanym Persentyna znajdziemy 13 utworów, które przeniosą nas w świat muzyki znajdującej się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Budowa utworów raczej odbiega od klasycznej konstrukcji zwrotka – refren – zwrotka. A obok siebie znajdziemy kawałki oscylujące w okolicach wysublimowanego punku, roztrojonego jazzu, anemicznego breakbeatu, folku, a nawet muzyki współczesnej. Autorką muzyki i większości tekstów jest Ola Rzepka – warstwę liryczną czterech utworów stanowią wiersze autorstwa Krystyny Myszkiewicz.

Za realizację muzyczną i produkcję nagrań odpowiada Kuba Łuka – producent i muzyk kojarzony między innymi z zespołami MorFPasimito. Ostatecznym masteringiem materiału zajął się Marcin Bors – producent współpracujący takimi artystami jak Hey, Brodka, Muchy, a także Pogodno.

Wszyscy, którzy znają Drekoty z EP-ki „Trafostacja” oraz występów na żywo, na płycie znajdą wzbogacone brzmienie zespołu, które odpowiada temu, co miałam w głowie komponując poszczególne piosenki – mówi Ola Rzepka. I co najważniejsze, udało nam się zachować także energię, która wytwarza się podczas koncertów. Persentyna to swoista serpentyna dźwięków. Na płycie prócz elektroniki znajdziemy klasyczny fortepian, rozstrojone pianino i radzieckie organy Venta. Bardzo istotny element muzyki Drekotów stanowi perkusja, która została nagrana w taki sposób, aby uchwycić możliwie jak najbardziej naturalne i przestrzenne jej brzmienie.

Pełna tracklista:

1. Listopad
2. Poddania
3. Drekoty
4. Parastezja
5. Skrzypię
6. Raut
7. Masłem
8. Tramwaj
9. Za
10. Plan B
11. Kontinuum
12. Powrót
13. Szary

Miło nam poinformować, że serwis musicis.pl objął wydawnictwo swoim patronatem.

Nie ma więcej wpisów