Kwartet z Manchesteru zdradził szczegóły długo oczekiwanego nowego albumu. Drugi krążek w dorobku grupy będzie nosił tytuł Collections i trafi do sklepów na początku roku, a dokładniej 28 stycznia. Jego produkcją zajęli się Ben Allen (współpracował m.in. z Animal Collective, Cut Copy , M.I.A.) oraz współzałożyciel wytwórni DFA –  Tim Goldsworthy.

Muzycy zapowiadają znacznie bardziej eksperymentalnej brzmienie: Nie chcieliśmy stworzyć repliki „Acolyte”. Ciągle-takie-samo podejście  jest teraz zbyt powszechne, nie jesteśmy nim zainteresowani. Staraliśmy się postawić sobie jakieś wyzwania. W wielu aspektach, ten album był dla nas nauką rzeczy, które wydawały nam się już wcześniej znane.

Na krążku znajdzie się 10 nowych piosenek. Nie pojawi się na nim niestety utwór napisany na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie, Good Life.

Collections promuje krótkie video, które możecie zobaczyć powyżej. Przypomnijmy tylko, że Delphic pojawili się w tym roku w Polsce jako jedna z gwiazd warszawskiego festiwalu FreeForm.

Nie ma więcej wpisów