Człowiek spod samiutkich gór wystąpi nad samiutkim morzem. Taki skrót myślowy jako pierwszy przychodzi mi do głowy, myśląc o czwartkowym (08.11) koncercie Goorala w sopockim klubie Sfinks700. Kto zna twórczość Mateusza Górnego, czy jako członka Psio Crew, czy teraz jako Goorala wie, że folklor, który prezentuje jest tylko jedną ze składowych jego muzyki. To, co w tym projekcie jest podstawą, to łączenie gatunków. Oprócz wspomnianej góralszczyzny, ten młody producent opiera się na muzyce elektronicznej, dubstepowej i d’n’b. Jego występy na żywo to wulkan energii. Spodziewajcie się na scenie człowieka, który rozgrzeje ten listopadowy ponury wieczór do czerwoności.

Do załogi Goorala, oprócz Mateusza należą Anna Wiosna Rogowska na wiodącym wokalu, a góralskiego głosu użycza Maciej Kamer Szymonowicz. Cała trójka pojawia się oczywiście nie tylko na płycie, ale również podczas koncertów. Kariera tego składu rozpoczęła się w kwietniu 2011. Pierwszy krążek to Ethno Elektro, wydany w SP Records, który moim zdaniem był wyjątkowo udanym debiutem. Teraz jesteśmy tuż, przed wydaniem drugiej płyty, której premiera przewidywana jest na grudzień. Możecie być pewni, że  podczas występu nie zabraknie utworów pochodzących właśnie z tego wydawnictwa. Jest czym się cieszyć, mając w pamięci energetyczny singiel do piosenki Pod jaworem (Scapegoat), który pojawił się pod koniec sierpnia.

Tych, którzy widzieli Goorala na żywo, nie trzeba namawiać za mocno. Jeżeli nie należysz do tej grupy, to nie powinieneś się długo zastanawiać. Dodatkowo, przed głównym daniem rozgrzewać was będą  Twin Prix oraz Mad.

Kiedy: 08.11 (czwartek)
Gdzie: Sopot, Sfinks700 (al. Franciszka Mamuszki 1)
Start: 21:00
Wstęp: 19 zł – do nabycia w dniu koncertu, w kasie klubu

Nie ma więcej wpisów