Jesień w pełni: dni coraz krótsze, a wieczory wprost przeciwnie. Trudno wyobrazić sobie lepszy podkład muzyczny do obecnie panujących warunków atmosferycznych, a niżeli jazz. Jednak zanim odkurzycie swoje egzemplarze Kind Of Blue, sprawdźcie, co do zaproponowania mają Wam reprezentanci jazzowej sceny nowoczesnej w pełnym tego słowa znaczeniu.

W polskich sklepach dostępny jest już album zatytułowany Archipelago, który zawiera 9 premierowych kompozycji kwartetu. Chociaż wydaje się, że ich muzykę można bez trudu opisać za pomocą porównań do The Cinematic Orchestra lub Skalpela, rzeczywistość jak zawsze okazuje się bardziej skomplikowana. Warto powiedzieć, że podstawowe instrumentarium jazzowo-elektroniczne wzbogacone zostaje między innymi o cytrę, piłę oraz harfę.

Udanym zwiastunem płyty jest utwór Vorka, któremu towarzyszy teledysk, wizualnie nawiązujący do jednego z najlepszych filmów w historii kina – Człowieka z kamerą (czy nie odsyła to przypadkiem naszych skojarzeń w stronę innej Orkiestry?). Pozostałe 8 wysp muzycznego archipelagu Hidden Orchestra będziemy mogli odwiedzić już wkrótce.

W najbliższy wtorek koniecznie pojawcie się w warszawskim klubie Basen, aby celebrować jesień przy dźwiękach Hidden Orchestra.

Kiedy: 06.11 (wtorek)
Gdzie: Klub Basen, (ul. Konopnickiej 6, Warszawa)
Start: 20.00
Bilety: 69 / 80 PLN

Nie ma więcej wpisów