Po zagraniu na scenach największych i najważniejszych jazzowych festiwali, takich jak: Monterey Jazz Festival czy w ramach imprezy Newport Jazz wreszcie zawita do Polski. Ravi Coltrane i jego New Quartet już za tydzień (11 listopada) w katowickim Jazz Clubie Hipnoza zjawi się, aby oczarować słuchaczy niepowtarzalnym brzmieniem swojego saksofonu.

Ten jeden z najlepszych saksofonistów na świecie rozpoczął swoją przygodę z instrumentem jeszcze w szkole średniej. Jednak dopiero po kilku latach grania z różnymi wybitnymi muzykami (wliczając w to chociażby Carlosa Santane, Branforda Marsalise czy Steve’ego Colemana) postanowił pracować na własny rachunek, tworząc wraz z Antoinem Rooney’em autorski zespół Grand Central. Przez kolejne lata twórczości artystycznej wydawał płyty pod swoim nazwiskiem i w przeróżnych muzycznych konfiguracjach.

W skład New Quartet wchodzi: Coltrane grający na saksofonie tenorowym i sopranowym, David Virelles zajmujący stanowisko klawiszowca, Dezron Douglas z gitarą basową i perkusista Johnathan Blake.

W tym roku zespół przybywa aby promować najnowsze wydawnictwo kultowej i historycznej Blue Note Records zatytułowane Spirit Fiction. A wszystko na specjalne zaproszenie Festiwalu Ars Cameralis. Zapraszam i ja byście usłyszeli, zobaczyli i poczuli na własnej skórze jak koncertowo sprawują się muzycy.

Kiedy: 11.11 (niedziela)
Gdzie: Katowice, Jazz Club Hipnoza (plac Sejmu Śląskiego 2)
Start: godz. 20:30
Wstęp: 35 zł i 50 zł

Nie ma więcej wpisów