Dwa miesiące temu zaszokowała odważnym video do utworu The First Time Ever I Saw Your Face. Piosenkę tę początkowo wykonywała Erykah Badu, jednak po aferze teledyskowej (do Internetu wyciekło video z nagą Erykahą, co zapoczątkowało konflikt) Flaming Lips znalazło nową wokalistkę. Amanda Palmer, jak sama mówi, nie wstydzi się nagości. Na co pozwoli sobie występując w Polsce? Tego dowiemy się już w marcu.

Wokalistka Dresden Dolls przyjedzie do nas wraz z The Grand Theft Orchestra, czyli współtwórcami jej pierwszej od czterech lat płyty o tytule Theatre Is Evil, która ukazała się we wrześniu. Co ciekawe ponad milion dolarów (uzbierany wcześniej przez fanów) został wydany na nagranie tego albumu, a jego produkcją zajął się John Congleton, który pracował z takimi artystami jak St. Vincent, Murder By Death, Modest Mouse czy Xiu Xiu.

Prywatnie Amanda Palmer jest wielką fanką Gaby Kulki, u boku której udało jej się wystąpić w Pradze. W wywiadach często podkreślała, że chciałaby odwiedzić nasz kraj… i tak też się stanie! W ramach wiosennej trasy koncertowej zaplanowane są dwa koncerty Amandy Palmer w Polsce – 13 marca w warszawskiej Proximie, a dzień później w krakowskim Studio. Szczegóły dotyczące biletów pojawią się już niedługo.

Nie ma więcej wpisów