Fanom basowo-perkusyjnego grania grupę Woody Alien przedstawiać nie trzeba. Ci, którzy nie zapoznali się jeszcze z ich ostatnim, wydanym w ubiegłym roku albumem Right & Simple, już niedługo będą mieli ku temu wspaniałą okazję. W najbliższy czwartek, 8 listopada, duet wystąpi w poznańskiej Strefie Kultywator. Towarzyszyć im będzie pochodzący z Londynu Charles Howl.

Woody Alien swoją przygodę z muzyką zaczęli dwanaście lat temu. Od samego początku nie szli na łatwiznę, poszukując oryginalnego, niebanalnego brzmienia, któremu są wierni do dziś. Ich muzyka to przede wszystkim solidna dawka kapitalnych, basowych riffów połączona z surowym, ale przy tym melodyjnym wokalem. Poznaniacy najwięcej zyskują jednak na koncertach. To właśnie pełne energii występy live przyniosły im rzeszę fanów, dzięki czemu ostatnio zagrali na m.in. prestiżowym festiwalu Primavera Sound odbywającym się w stolicy Katalonii. Debiutowali w 2005 r. płytą Piss And Shit And A Diamond Of Perception, a do teraz na koncie mają już cztery krążki. Jazz w wersji noise? Czemu nie.

Charles Howl to pochodzący z Wysp Brytyjskich zespół składający się z 6 członków, w którym oprócz rodowitych Anglików grają również i Francuzi. Tworzą porządną, garażową muzykę, w której najważniejszą rolę odgrywają oczywiście gitary i perkusja. Muzycy wybrali się w ostatnim czasie w sporą trasę koncertową po Europie, nie omijając przy tym Polski.

Kiedy: 8.11.12 (czwartek)
Gdzie: Poznań, Strefa Kultywator (Zielona 8)
Wstęp: przedsprzedaż 10 zł/ w dniu imprezy 15 zł
Start: 20:30

Nie ma więcej wpisów