Ma zaledwie osiemnaście lat, na scenie występuje od dwóch, a już nazywany jest cudownym dzieckiem z Londynu. Archy Marshall, szerzej znany jako King Krule, mimo swojego młodego wieku zachwyca niesamowitym, dojrzałym wokalem i oryginalnymi, nieprzeciętnymi kompozycjami. W ubiegłym roku wydał EP-kę zatytułowaną po prostu King Krule, a ostatnio zaprezentował nam dwie, zupełnie nowe piosenki, które znajdą się na jego nadchodzącym singlu. Teraz mamy okazję posłuchać remixu jednego z najbardziej znanych utworów Angel Haze, czyli New York. Brytyjczyk dodał do niego charakterystyczne akcenty ambientu i przeniósł do ulubionego średniego tempa. Kawałek zyskał na łagodności oraz melancholijności , mimo iż, agresywne flow młodej raperki cały czas odgrywa w nim główną rolę.

King Krule karierę zaczynał w 2010 roku, jeszcze jako Zoo Kid, nagrał wówczas swój pierwszy singiel – U.F.O.W.A.V.E.  Inspiracją dla nowego pseudonimu, jak twierdzi artysta, był bohater jego ulubionej kreskówki – krokodyl King K. Rool. Warty odnotowania jest fakt, iż Archy uczęszczał do prestiżowej BRIT School, której absolwentami są m.in. Adele, Katie Melua, Amy Winehouse czy muzycy z The Kooks.

Swoim głosem i świeżością zachwycił nas na tegorocznej Nowej Muzyce, gdzie spotkał go nie lada zaszczyt- zagrał koncert zamykający festiwal.

Nie ma więcej wpisów