Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan to 10. krążek jednego z  najciekawszych i najambitniejszych polskich zespołów- Hey. Praca nad albumem trwała prawie dwa lata, i właśnie dzisiaj trafia na sklepowe półki.

Zespół Hey przeszedł istotną zmianę. Skład powiększył się o znanego kompozytora i multiinstrumentalistę – Marcina Zabrockiego. Artysta znany jest m.in. ze współpracy z grupami Biff, Pogodno czy też Mordy.

Kompozytorem większości piosenek Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan jest Paweł Krawczyk, współpracujący oczywiście z Marcinem Zabrockim, Jackiem Chrzanowskim i Katarzyną Nosowska, autorką tekstów – wyłączając utwór Z przyczyn technicznych. Ten kawałek napisała i zaśpiewała Gaba Kulka. Oprawę graficzną płyty przygotował Macio Moretti, pracujący już z Hey przy wcześniejszych projektach. Płyta nagrywana była początkowo w Krainie Westernu w Sarnowej Górze. Potem prace przeniosły się do wrocławskiego studia Fotoplastykon.

Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan zaskakuje pomysłowością. Hey ciągle się rozwija, zasypuje słuchacza niekonwencjonalnymi pomysłami. Ciągle eksperymentują i to z niesamowitym skutkiem. Twórczy ferment w zespole zaowocował 11 utworami opartymi o różnorodne brzmienia elektroniczne, elektryczne i akustyczne – opowiada Paweł Krawczyk. Teraz dojrzałam do tego, żeby w tekście zupełnie wprost i ciepłym tonem powiedzieć o swoich bardzo jasnych uczuciach do konkretnej osoby. – wyjaśniła Katarzyna Nosowska w wywiadzie dla magazynu Teraz Rock, tłumacząc swoją dedykację utworu Wilk vs Kot Pawłowi Krawczykowi.

Tracklista:

1. Wieliczka
2. Co tam?
3. … że się kupidyn Tobą interesuje
4. Woda
5. Lilia, kula i cyrkiel
6. Podobno
7. Wilk vs. Kot
8. Bez chorągwi
9. Lot pszczoły nad tymiankiem
10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Kulka)

Nie ma więcej wpisów