10 listopada w krakowskim Radarze będzie okazja usłyszeć Kidsuke – kolaborację między Kidkanevilem (UK), a Daisuke Tanabe (Japonia).

Daisuke
– to Japończyk, który w świadomości słuchaczy zaistniał jako autor gorąco przyjętego w 2010 roku albumu Before I Forget. Tworząc muzykę ukierunkowaną przede wszystkim na podbicie klubowych parkietów, pełną potężnych uderzeń basu i hip-hopowych rytmów, zdołał połączyć ją z brzmieniami kojarzącymi się dotychczas z ambientem, czy rozwiązaniami stosowanymi przez prekursorów muzyki elektronicznej.

Kidkanevil
– jest nazywany przez wielu „geniuszem hip-hopu” i „dźwiękowym wizjonerem” i to jeden z najciekawszych przedstawicieli brytyjskiego hip hopu. Początkiem listopada nakładem Project Mooncircle ukaże się debiut Kidsuke. Muzyka duetu brzmi jakby była zrobiona w fabryce zabawek. Dziecięce wspomnienia, magiczne, usypiające dźwięki karuzeli. Wspaniały pikselowy świat gry video.

Tego wieczoru usłyszymy również Jealousguy – młodą i zdolną dziewczynę, pochodzącą z Sapporo w Japonii. Od dzieciństwa grała na pianinie, jednak parę lat temu zafascynowana muzyką elektroniczną postanowiła kleić beaty – najpierw na laptopie tworząc kolaże z dźwięków pianina, synthów i sampli, a ostatecznie zamieniając czarno-białe klawisze na pady w kontrolerze midi MPD18. Wśród głównych inspiracji, które pchnęły ją w tę stronę wymienia m.in. Prefuse’a 73 i Four Teta. Obecnie w jej twórczości można usłyszeć również silne echa wpływu takich arystów jak Ras G, Flying Lotus czy Teebs. Jealousguy stawia na feeling towarzyszący robieniu beatów na żywo – podczas swoich beatshowcase’ów przenosi słuchaczy w świat mocno połamanych dźwięków z japońskim, hip-hopowym zacięciem, okraszonych pięknymi melodiami.

O support i after zadbają Sid Pong, Raq i Senor Soul.
Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu p a t c h : audio_visual_lab dzięki temu przez cała noc będziemy obserwować tworzone na żywo wizualzacje.

Kiedy: 10.11(sobota)
Gdzie: Kraków, Radar (ul. Brzozowa 17)
Start: 22:00
Wstęp: 10 PLN do 23:00 /20 PLN od 23:00

Nie ma więcej wpisów