Premiera nowego albumu Soundtrack, autorstwa Lao Che odbyła się 19 października. Nie minął więc jeszcze miesiąc, a krążek już uzyskał status złotej płyty. Zespół przy każdym kolejnym wydawnictwie zaskakuje nowymi inspiracjami i rozwiązaniami muzycznymi. Najwyraźniej to dobra metoda, która zupełnie nie przeszkadza fanom grupy. Tym razem muzycy zainspirowali się klasyką związaną z muzyką filmową, na co jednoznacznie wskazuje tytuł. Jak sami twierdzą, postanowili przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski soundtrack.

Ci którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z nowym materiałem, mogą spodziewać się zmyślnego muzycznego kolażu gatunków. Jest sporo rockowych brzmień, nierozerwalnie kojarzonych z zespołem, ale odszukacie również sporo funkowych, elektronicznych, a nawet hip-hopowych dźwięków. Wszystko jest utrzymane w lirycznej kompozycji, która jest charakterystyczna dla Lao Che i w której muzycy czują się najlepiej. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy.

Soundtrack jest promowany przez teledysk Zombi!, który możecie obejrzeć powyżej. Reżyserii tego obrazu podjął się Maciek Szupica i Krzysztof Kiziewicz.

Naturalną konsekwencją wynikającą z wydania nowego albumu, jest promująca go trasa koncertowa. W przypadku Lao Che nie jest inaczej. Zespół będziecie mieli okazję zobaczyć w paru miejscach:

09.11 Łódź, Dekompresja
10.11 Żyrardów, CK Żyrardów
11.11 Poznań, Imieniny Ulicy Św. Marcin
16.11 Katowice, MegaClub
17.11 Kraków, Studio
22.11 Częstochowa, Rura Club
23.11 Bielsko-Biała, Rudeboy
24.11 Olkusz, MOK
01.12 Lublin, Graffiti
09.12 Gdańsk, Parlament

Nie ma więcej wpisów