6   +   5   =  

Muzycy z The Stone Foxes spędzili większość zeszłego roku na koncertowaniu. Jednocześnie przez cały czas starali się komponować nowe utwory, dokumentując także własne postępy w tworzeniu. Dzięki ich pracy i determinacji 12 lutego 2013 ukaże się ich trzeci album: Small Fires.

Nagrania zostały zrealizowane w Carriage House w Los Angeles przez ich producenta marzeń, czyli Douga Boehma, który pracował m.in.z Dr. Dog, Drive-By Truckers, The Vines czy Switches. To właśnie praca z ich osobistym muzycznym guru sprawiła, że zespół zaczął poszukiwać nowych form ekspresji. Czuję, że w końcu zrealizowaliśmy nagrania, jakie naprawdę chcieliśmy zrobić – powiedział Shannon Koehler. To wszystko brzmi jak my. Wyraziliśmy to, co siedziało w naszych głowach, czy to o polityce, o związkach, czy o czymkolwiek innym. Jest mroczniej niż na naszych kilku wcześniejszych nagraniach, ale to wywołuje na mojej twarzy wielki, szczery uśmiech.

Najnowsze wydawnictwo promuje wydany właśnie singiel Everybody Know. Muzycznie wpisują się w brudno bluesowe brzmienie. Jednak to warstwa liryczna robi największe wrażenie. Opisuje człowieka, który traci rozum, a może nawet życie i tak naprawdę nic nie może zrobić, aby ten stan rzeczy zmienić. Posłuchajcie tego kawałka poniżej.

Nie ma więcej wpisów