Nie pierwszy raz The Flaming Lips porywają się z motyką na słońce, biorąc na swój warsztat albumy, które zapisały się na kartach muzyki rockowej wielkimi literami. Zaczęło się od pracy z m.in. Star Death, Henry Rollinsem i White Dwarfs nad całkowitą przeróbką jednego z  najsłynniejszych albumów w historii muzyki rockowej, pochodzącego  z 1973 roku, Dark Side Of The Moon grupy Pink Floyd.

Tym razem The Flaming Lips sięgają po debiutanckie nagranie In the Court of the Crimson King, które stworzyli Brytyjczycy z King Crimson. Album, który został uznany za jeden z najbardziej znaczących debiutów w historii rocka, szczególnie jego progresywnej odmiany. King Crimson odrzucił na nim charakterystyczne bluesowe podstawy, a zastąpił je mieszaniną muzyki klasycznej i jazzu.

Przeróbka tego krótkiego, bo zawierająca jedynie 5 utworów, albumu ukazała się pod nazwą Playing Hide and Seek with the Ghosts of Dawn, a została nagrana wraz z zespołami Linear Downfall, White Dwarfs, Stardeath, Spaceface oraz New Fumes. Album można odsłuchać na stronie The Flaming Lips Satellite Heart Radio. Poniżej kawałek Moonchild nagrany wspólnie z New Fumes.

Nie ma więcej wpisów