Urocza popowa teatralna ekstrawagancja – tymi słowami The Sunday Times określił The Irrepressibles, twór Jamiego McDermotta, który zapracował sobie na etykietkę art pop tym, jak zestawia muzykę, taniec, modę i oświetlenie. Tworzy przy tym totalnie oryginalne widowisko. Tym razem swoje najnowsze przedstawienie Nude in Electro  zaprezentuje wraz z The Irrepressibles 15.11 w Lizbonie. Będzie to ich pierwszy występ w Portugalii.

The Irrepressibles to wytworni kolekcjonerzy aplauzów od 2005 roku. Dzieje się tak dzięki kompozycjom takim, jak Human Music Box czy Mirror Mirror, które zaprezentowali w kultowym Barbican czy Queen Elizabeth Hall. W 2011 roku The Irrepressibles wydali swój pierwszy album Mirror Mirror za pomocą V2 i Universalu. Singiel In This Shirt doczekał się wielu remiksów (między innymi zrobionych przez Hercules & Love Affair, Zero 7 i Röyksopp). Teledysk do tego utworu zainspirował także do reakcji tancerzy z całego świata, co można było dostrzec w sławnym So you think you can dance w Stanach Zjednoczonych. Ta sama piosenka miała duży wpływ na świat reklamy. Została użyta przez markę Peugeot w ważnej kampanii związanej z Igrzyskami Olimpijskimi. In This Shirt przekształciło Jamiego McDermotta w światową ikonę gejów z publikacjami w wielu cenionych magazynach, takich jak Dazed & Confused, Gay Times, włoski Vogue czy L’uomo, które tylko podkreślają jego status.

Jamie McDermott to człowiek bardzo wymagający, a jego projekt The Irrepressibles zwrócił uwagę, docierając do BBC Radio 2 i innych stacji brytyjskich, takich jak Resonance FM. Dlatego też premierowy występ tego zespołu w Portugalii to okazja nie do przegapienia. W najbliższych dniach, w ramach Nude in Electro, Jamie zaprezentuje swoje piosenki z akompaniamentem dwóch elektronicznych perkusji i klawiszy w spektaklu zawierającym solidną dawkę choreografii, mody, nagości i gry świateł. W połowie występu publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory będące owocem  ostatnich działań grupy The Irrepressibles – Nude oraz ich zremiksowane przez  Hercules & Love Affair, Zero 7 i Röyksopp wersje. Portugalia z pewnością jeszcze nigdy nie widziała wydarzenia tego typu.

Kiedy: 15.11 (czwartek)
Gdzie:
Lizbona, klub Lux
Start:
23:00
Wstęp: 22 euro

Nie ma więcej wpisów