Kobieca Transsmisja to inicjatywa mająca na celu promowanie różnych dziedzin sztuki kobiecej, a także pewnego rodzaju zachęta do tworzenia. W dniach 13 – 23 listopada, w Krakowie oraz w Bochni odbędzie się już czwarta edycja tego wydarzenia. W ramach Kobiecej Transsmisji zobaczyć będzie można koncerty, pokazy filmów, wziąć udział w warsztatach, a także w konferencji pt. Kobiety w biznesie. Lokalne wyzwania, europejskie szanse. Od strony muzycznej festiwal skupia wokół siebie najciekawsze żeńskie projekty, zarówno polskie jak i zagraniczne. Przyjadą do nas muzycy z krajów sąsiadujących, ale także z odległej Kanady.

Będzie ostro i rockowo, łagodnie, i folkowo, a także tanecznie, i elektronicznie.  Wśród grających, śpiewających dziewczyn znajdą się singerki – songwriterki jak np. Elda’s Curvas Peligrossas – jednoosobowy projekt pewnej Czeszki, która sama określa swoją muzykę jako połączenie alternatywnego rocka, punku, folku, grunge’u i bluesa. Będzie też wybuchowe, damsko – męskie trio z Niemiec, czyli Goldner Anker, innowacyjne dziewczyny z St. Petersburga (Iva Nova), a także Lukrecia Dalt z Barcelony, której z kolei bliżej do elektroniki. Bardzo ciekawie zapowiadają się Valleys z Montrealu – hałaśliwe, indie rockowo – folkowe trio, które w swoim kraju zyskuje coraz większą sławę. Valleys grali już u boku takich sław jak Yeasayer, MGMT i Fleet Foxes.

Największa oczywiście będzie reprezentacja Polski, w skład której wchodzą m.in. Ballady i Romanse, Drekoty, Maja Kleszcz oraz Joanna Słowińska & Wojtek Fedkowicz Noise Trio.

Kiedy: 13 – 23 listopad
Gdzie: Kraków – kluby: Rozrywki Trzy, Kot Karola, Forty Kleparz, Bochnia – klub Mała Czarna
Wstęp: karnet na wszystkie wydarzenia – 60 PLN, pojedyncze koncerty w różnych cenach

Nie ma więcej wpisów