Domowe Melodie to muzyczny projekt trójki szalenie oryginalnych temperamentów: Justyny Chowaniak – kompozytorki i autorki tekstów, Staszka Czyżewskiego (kontrabas) i Kuby Dykierta (gitara, perkusja). W pewnym momencie ich muzyczne ścieżki zbiegły się w mieszkaniu przy ulicy Hożej w Warszawie, co było bodźcem do powołania do życia projektu, który zachwyca swoją oryginalnością zarówno pod względem warstwy tekstowej jak i kompozycyjnej. Połączyło ich  kreatywne i nieszablonowe podejście do muzyki jak i do procesu jej tworzenia, czego następstwem jest ich debiutancki album.

Teksty na płytę to forma pamiętnika, który Justyna w pewnym momencie postanowiła wyciągnąć z szuflady i jak sama tłumaczy: Domowe Melodie to projekt kilkunastu własnoręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek. W domu. Razem z płaczem, spalonym garnkiem, gorączką i dziurawą skarpetą. Znajdziemy w nich szczerość, całą gamę emocji, a przede wszystkim rzadko spotykaną dojrzałość emocjonalną. Teksty w połączeniu z brzmieniem pianina, kontrabasu i tzw. przeszkadzajek sprawiają, że otrzymujemy dawkę subtelnego grania.
To album, który zagości w waszych odtwarzaczach na długo i pomoże oderwać się od szarej rzeczywistości. To idealny podkład do jesiennych wieczorów z kubkiem kakao na parapecie 10-piętrowego wieżowca.

Niezwykłe w tym projekcie jest to, że melodie na wskroś przesiąknięte są domową atmosferą ich powstawania. Słuchając debiutanckiego albumu Domowych Melodii, z utworu na utwór przenosimy się do niezwykłego świata Justyny, Staszka i Kuby, który w pewnym momencie staje się naszym własnym.

Domowe Melodie to długo oczekiwana odpowiedź na otaczającą nas ze wszystkich stron muzyczną papkę i dowód na to, że warto spełniać swoje marzenia. Trójka muzycznych zapaleńców, która własnym kosztem nagrała i wydała płytę jest tego doskonałym przykładem. Zasłuchujcie się.

Nie ma więcej wpisów