Miła niespodzianka dla każdego fana Björk (i niekoniecznie tak wielkiego fana jej ostatniego albumu Biophilia). Przygotowywaną już od dłuższego czasu kompilację remixów Bastards, która ma ukazać się 19 listopada, można już posłuchać w sieci. Krążek został udostępniony do odsłuchu przez brytyjski Guardian.

Bastards to wydawnictwo łączące, najlepsze zdaniem artystki, remiksy piosenek z wydanej rok temu płyty Biophilia. Można znaleźć na nim wersje utworów stworzone m.in. przez Matthew Herberta, Omara Souleymana, Death Grips czy Current Value. Jak mówi sama artystka, była pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób zebrane remixy przeniosły Biophilię w zupełnie inne miejsce. Islandka od zawsze podkreśla swoje uwielbienie do fenomenu remixowania, tym razem trafiła jednak w sedno, dodając biophiliowskim utworom nowego charakteru.

Wybór remixów jest podsumowaniem wydawanej 8-częściowej serii Biophilia Remix Series. Każda część obejmowała 2-3 nowe wersje utworów z ostatniego albumu Islandki. Björk wybrała z nich te, które jej zdaniem tworzyły całość i przekazywały obrazy, które są bliskie przesłaniu albumu Biophilia. A przypomnijmy, iż zamierzenie tego projektu było bardzo ambitne. Wydawnictwo, które, oprócz tradycyjnych nośników, ukazało się w postaci aplikacji przeznaczonej na iPhone’a i iPada, było próbą zjednoczenia trzech, zdawałoby się odrębnych składników: natury, technologii i muzyki.

Nie ma więcej wpisów