Sigur Rós wydali kolejny klip pochodzący z serii Valtari Mystery Film Experiment. Reżyserem obrazu do utworu Valtari jest Christian Larson, który w centrum uwagi umieścił parę tancerzy wzajemnie naśladujących swoje ruchy. Jak sam mówi, za pomocą tańca starał się pokazać dialog pomiędzy kobietą i mężczyzną bez użycia słów. Subtelność ruchów ich ciał, piękno i tworzące się między nimi napięcie sprawia, że video ma niesamowity klimat.

Christian Larson to szwedzki reżyser, autor filmu dokumentalnego Take One, opowiadającym o DJ-skim trio Swedish House Mafia. Na swoim koncie ma również współpracę z takimi artystami jak Kylie Minogue i Nero.

Do projektu Valtari Mystery Film Experiment Sigur Rós zaprosił kilkunastu reżyserów, których zadaniem była twórcza interpretacja utworów z Valtari. Każdy z nich otrzymał skromny budżet i pełną swobodę twórczą. Zespół planuje przegląd wszystkich siedemnastu filmów na każdym z kontynentów – nawet na Antarktydzie. Ponadto, będą to miejsca niekonwencjonalne, np. sklepy czy salony fryzjerskie.

Nie ma więcej wpisów