Mitch & Mitch, to jedno z ciekawszych zjawisk muzycznych na polskim rynku. Dlaczego zjawisk? Bo trudno jest zarówno opisać, czy zaszufladkować ich jako zespół. Działają już od 10 lat i pomimo ucieczki od komercyjnego sukcesu, ich koncerty, czy kolejne wydawnictwa, cieszą się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Grupa bez wątpienia trafiła do kanonu zespołów alternatywnych, tworzących w naszym kraju. Jeżeli ktoś koniecznie chce sklasyfikować ich muzykę, to może trafić na takie gatunki jak: black metal / afrobeat, country & eastern, newjazz, vibr-o-matic. Określenia te, są oczywiście specyficznym żartem, z których zespół jest doskonale znany. Skład, często określany jako 9-osobowym duetem, bawi się muzyką, tworząc rewelacyjne technicznie kompozycje, lecz stylistycznie ocierające się niejednokrotnie o kicz. Jako, że jestem fanem ich twórczości, miło mi poinformować, że ta specyficzna mieszaka muzycznych doznać, wystąpi już 23.11 w sopockim klubie Sfinks700.

Grupa Mitch & Mitch założona równo 10 lat temu, została powołana do życia przez perkusistę Macio Morettiego i gitarzystę Bartka Magneto. Muzycy poznali się, w legendarnej już w wielu kręgach, warszawskiej formacji Starzy Singers. Oprócz wspomnianych panów, w skład wchodzi wielu doskonałych muzyków, z tym że, w zasadzie ciężko powiedzieć ilu dokładnie.  Rozszerzona wersja, czyli Their Incredible Combo, to ciągle zmieniająca się struktura. Jedyne co łączy wszystkich uczestników tego projektu, to pseudonimy, utrzymane w różnych wariacjach słowa Mitch. Muzycy mają na koncie kilka bardzo ciekawych wydawnictw, jak debiutancki Luv Yer Country z 2003 roku, wydany trzy lata później 12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed), czy album nagrany przy współpracy z Igorem Krutogolovem zatytułowany Love For Three Cockroaches z 2010 roku. Ich ostatnie studyjne dzieło to XXII Century Sound Pioneers.

Interesuje Cię wirtuozeria muzyczna, wykonana w naprawdę sporym składzie, przez jednych z lepszych muzyków w Polsce? Wszystko to, dodatkowo okraszone dużą dawką humoru i zabawy. Jeżeli odpowiesz sobie pozytywnie, to oczywiste staje się, że nie może Cię zabraknąć na koncercie, który notabene odbędzie się z okazji 10 lat istnienia grupy na scenie.

Kiedy: 23.11 (piątek)
Gdzie: Sopot, Sfinks700 (al. Franciszka Mamuszki 1)
Start: 19:30
Wstęp: 25 zł

Nie ma więcej wpisów