Wczoraj poznaliśmy pierwszą gwiazdę przyszłorocznego Heineken Open’er Festival, a dziś dowiedzieliśmy się, kto zagra podczas poznańskiego Malta Festival 2013.

Giganci muzyki elektronicznej, pojawią się w Poznaniu 28 czerwca 2013. Niemiecki zespół nie zagra nad jeziorem Malta, gdzie do tej pory odbywało się większość koncertów w ramach Festival Malta. Ich koncert odbędzie się w murach Starej Gazowni, która od wielu lat stoi pusta. Będzie to niezwykłe wydarzenie, ponieważ Kraftwerk właśnie na Malcie zagrają jedyny koncert 3D w Polsce.

Zespół powstał w 1970 roku, a założył go Ralf Hutter i Florian Schneider. Od tego momenty muzyka elektroniczna zmieniła się nie do poznania. Ich twórczość miała wpływ na rozwój takich gatunków jak synthpop, elektrofunk, hip-hop, techno, industrial i new wave.

Zespół doskonale wpisuje się w idiom tegorocznego Malta Festival: oh Man, oh machine / człowiek-maszyna, ponieważ byli pionierem w wykorzystaniu takich urządzeń jak syntetyzatory, komputery czy własnego projektu vocodery.

Dodajmy, że bilety na koncert będą dostępne w sprzedaży od piątku 23 listopada.

Nie ma więcej wpisów