Po świetnie przyjętym koncercie na OFF Festivalu w ubiegłym roku, do Polski powraca projekt Ariel Pink’s Haunted Graffiti. Będzie to jedyny występ klubowy grupy w naszym kraju. Ekipa Ariela Marcusa Rosenberga (bo tak brzmi prawdziwe nazwisko Ariela Pinka) promuje właśnie swój najnowszy krążek, który ukazał się pod koniec sierpnia, zatytułowany Mature Themes. Jest to drugi materiał nagrany dla wytwórni 4AD, pod której skrzydłami tworzą m.in. Bon Iver, Blonde Redhead, The National czy Twin Shadow. Spory rozgłos artyście przyniósł właśnie kontrakt z wyżej wspomnianym labelem, a pierwszym albumem wydanym pod pieczą 4AD był Before Today, z przebojem Round and Round.

W artystycznym świecie jest uważany za lekko szalonego geniusza, ale jednocześnie jednego z najlepszych tekściarzy naszych czasów. Tworzy muzykę w nurcie eksperymentalno-popowym, utrzymaną w konwencji lo-fi. Większość swoich płyt sprzed czasów, gdy stworzył zespół Haunted Graffiti nagrywał sam, wykorzystując kasetowy 8-ściezkowiec Yamahy, grając na wszystkich instrumentach. Początki studyjnej kariery Ariela Pinka sięgają 2003 roku, kiedy to wytwórnia Paw Tracks założona przez członków Animal Collective wydała reedycję trzech nagranych wcześniej płyt (The Doldrums, Worn Copy i House Arrest).

Mature Themes to nieco wygładzone, ale nadal intrygujące oblicze Ariela Pinka. Jeśli chcecie poznać nietuzinkowego, prawdziwego artystę z muzyczną duszą, nie może Was zabraknąć w listopadzie w Warszawie.

Kiedy: 24.11 (sobota)
Gdzie:
Warszawa, Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
Start:
godz. 20:00
Wstęp:
przedsprzedaż 59 zł / w dniu imprezy 65 zł

Nie ma więcej wpisów