Polscy fani Led Zeppelin, oprócz kursu do sklepów muzycznych po koncertowy album z legendarnego występu w londyńskiej hali O2, będą mieli okazję świętować jego premierę na kilka sposobów.

19 listopada, o godzinie 17:00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostanie otwarta wystawa w całości poświęcona historii zespołu. Natomiast pięć godzin później, o 22.12 rozpocznie się spotkanie fanów Led Zeppelin pod PKiN. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji. Będzie m.in. okazja na pamiątkowe zdjęcia, czy plakaty. Tego samego dnia w Hard Rock Cafe odbędzie się impreza tematyczna związana właśnie z premierą nowego wydawnictwa Led Zeppelin.

Celebration Day to zapis z ostatniego koncertu legendarnej grupy rockowej.Występ 10 grudnia 2007 roku odbył się ku pamięci przyjaciela i założyciela Atlantic Records – Ahmeta Erteguna i był pierwszym występem zespołu po 27 latach. Robert Plant, John Paul Jones, Jimmy Page i zastępujący na perkusji tragicznie zmarłego ojca Jason Bonham, fantastycznie wykonali 16 swoich najsłynniejszych kompozycji. Zabrzmiały m.in. nieśmiertelny Stairway To Heaven, Good Times, Bad Times, nostalgiczny No Quarter, czy niesamowity Kashmir.

Warto zaznaczyć, że wspomniany koncert zapisał się w historii muzyki jako najbardziej pożądany pojedynczy koncert. Zainteresowanych było przeszło 20 mln fanów rocka, jednak ostatecznie grono szczęśliwców zamknęło się na skromnej liczbie 18 tysięcy, którzy zostali rozlosowani w sieci. Koncert trwał ponad dwie godziny i został w całości zarejestrowany.

Występ można podziwiać zarówno w domowym zaciszu, jak również na ekranach kin w ponad 40 miejscach na świecie. Wydawnictwo zostało przygotowane w kilku formatach w tym 3-płytowa wersja na winylu. Zapis video przygotowany został w dwóch formatach: DVD oraz Blu-Ray.

Nie ma więcej wpisów