Powoli żegnamy się z jesienną aurą i przygotowujemy na porzucenie myśli o wieczornych spacerach. Co więc robić w zimowe wieczory? Wszyscy koncertowi maniacy znają doskonale odpowiedź na to pytanie. A endorfin, ciepła i rozrywki w przyjaznej atmosferze możecie się spodziewać już 5 grudnia w warszawskim klubie Cafe Kulturalna podczas jedynego koncertu Jefa Barbara. Kanadyjski muzyk ma na koncie dopiero jeden wydany w tym roku album zatytułowany Contamination i to jego promocją zajmie się w trakcie trasy koncertowej, która obejmie również Polskę. Podczas europejskich występów jego supportem będzie pochodzący z Montrealu Bernadino Femminielli, którego twórczość uspokaja lekkością leniwych dźwięków italo-disco.

Na muzykę Barbara składają się elementy elektroniki, krautrocka i sophisti-popu. Z ogromną radością czerpie również z glamowego stylu, wplatając w swoje utwory ruszające ciało gitarowe solówki. Ciekawi też jego wokal, który zazwyczaj przybiera formę szeptu.

Do czasu grudniowego występu będzie można jeszcze zapoznać się z najnowszą EP-ką Jefa, która zostanie opublikowana niebawem. Z niej pochodzi najnowszy utwór Pas Gentille, który jest coverem twórczości Françoise Hardy.

Nie ma więcej wpisów