Po kilku udanych koncertach i imprezach tanecznych, klub Basen wrzuca trzeci bieg. Ruszamy do przodu z technologią i trochę wstecz z muzyką.

Nissan Juke oraz Ministry of Sound zaprezentują na Konopnickiej Juke Box –  najlepszy sound system świata. Jest to rezultat współpracy Nissana, Ministry of Sound oraz uznanych inżynierów dźwięku z Martin Audio. Jesienne tournée z tym ultranowoczesnym brzmieniem, uzbrojonym w doskonałe płyty z muzyką house odbędzie się już w sobotę 24 listopada. Na imprezie zagrają DJ’e : Funk D’Void, Ian Pooley, Marcin Czubala oraz rezydent Ministry of SoundIgor Project, którzy pokażą, jak brzmi klasyczna house music przy dobrym nagłośnieniu.

Ian Pooley jest artystą, który ciągle jest obecny w szeregach reprezentantów kultury house i techno, tworząc ją w jej najciekawszym okresie. Wielkie albumy: Chord Memory oraz Celtic Cross pozwoliły Pooleyowi znaleźć się w czołówce i pozyskać zamówienia na remixy muzyków takich jak: Daft Punk, Deee-Lite, Yello, The Cardigans, Inner City, Dave Angel, Green Velvet  oraz wielu innych. Przez cały czas jednak pozostał wierny sferze undergroundu, wydając i remiksując dla takich niezależnych wydawnictw takich jak NRK Music, Soma Recordings czy nowojorskie  Strictly Rhythm.
Tworzony przez niego house miał zawsze pierwiastek słońca i pozytywnej energii – to było zawsze bardzo funky, tak bardzo 90’s.

Drugim headlinerem imprezy jest Lars Sandberg aka Funk D’Void. On również od połowy lat 90. należy do czołówki światowej muzyki elektronicznej. Muzyka house zmieniła jego życie, a szczególnie wczesne brzmienia Chicago, a pewne dźwięki, które towarzyszyły mu w dzieciństwie poruszyły coś w jego wnętrzu; automat perkusyjny 808 uczynił go na zawsze fanem tego typu elektronicznych brzmień. Punktem zwrotnym w kierunku Detroit techno był dla niego niemalże momentem duchowego przeobrażenia, jako że stanowił podwaliny dla unikalnych brzmień tworzonych w ciągu następnych lat – głębokich, z duszą i bez kompromisów.

Polskim reprezentantem na imprezie jest Marcin Czubala – zawsze  z entuzjazmem przyjmowany na imprezach polskich i światowych. Ma swój unikalny styl, osadzony początkowo w minimal house i techno. Potem podążający ku innym brzmieniom. Nowa EP-ka: 75 Bucks to prawdziwy revival klasycznego house oraz garage/speed garage wprost z UK.

Sprawdźcie tych artystów na żywo w Basenie – get funky fresh!

Kiedy: 24.11 (sobota)
Gdzie: Klub Basen, (ul. Konopnickiej 6, Warszawa)
Start: 21.00
Bilety: 25 PLN

Nie ma więcej wpisów