Obchodzący 3 urodziny warszawski klub 1500m2 do wynajęcia staje się na dobre gospodarzem cyklu imprez wytwórni Jacka Sienkiewicza pod nazwą Noc z Recognition.

Listopadowa noc z Recognition tym razem będzie naprawdę specjalna – wyjątkowy gość, dwa wyjątkowe live acty oraz dwie sceny, na których zaprezentują się wyjątkowi artyści.

Zaproszenie do występu przyjęła tym razem legenda niemieckiej muzyki techno – Roman Flügel.

Flügel z całą pewnością należy do najbardziej wpływowych artystów ambitnej elektroniki, od ponad dwudziestu lat zaliczając się w poczet najważniejszych muzyków europejskiej sceny. Najbardziej znany jest z rozlicznych wspólnych projektów z Jornem Ellingiem Wuttke – od wczesnego acid techno Warp 69 czy Acid Jesus, przez spokojniejszą elektronikę Sensorama, po działającą od 1994 fabrykę parkietowych hitów – Alter Ego, których Transphormer, Rocker czy Why Not? doczekały się niezliczonych wydań i remiksów, trafiając w swym czasie na playlisty wszystkich liczących się DJ-ów.

Jego solowe produkcje to swobodne żonglowanie między gatunkami: od ambientu, przez IDM, electro, house, aż po ostre techno. Roman Fluegel jako remikser tworzył reinterpretacje piosenek m.in. Depeche Mode, Primal Scream, Daft Punk, Hot Chip, Human League, Pet Shop Boys, Tiefschwarz, Radio Slave.

23 listopada czeka nas zatem kontakt z tym, co w konkretnych technicznych rytmach najświeższe, a jednocześnie powrót do korzeni i solidna lekcja historii z pierwszej ręki.

Jako artyści towarzyszący, na imprezie zagrają: Jurek Przeździecki (określany jako człowiek z innej epoki, w zakurzonych partyturach szukający własnych muzycznych inspiracji). W swej tworzonej z głębi serca muzyce stara się łączyć współczesną elektronikę z wysublimowanym rygoryzmem muzyki klasycznej.

U boku Jurka zagra sam autor cyklu, czyli Jacek Sienkiewicz jako Recognition Live – czeka nas prezentacja jego klubowego wcielenia, od lat bazującego na swoiście pojmowanym nawiązaniu do klasyki minimalnego techno rodem z Detroit.

Kiedy: 23.11 (piątek)
Gdzie: Warszawa, 1500m2 do wynajęcia (ul. Solec 18)
Start: godz. 22:00
Wstęp: 20/25 PLN

Nie ma więcej wpisów