Kilka dni temu, brytyjska stacja radiowa BBC obchodziła swoje 90. urodziny. Z tej okazji powstał  kolaż dźwiękowy, którego autorem jest Damon Albarn. Ten niezwykle wszechstronny artysta, to członek grupy Blur, główny kompozytor wirtualnego zespołu Gorillaz oraz jeden z czołowych przedstawicieli Britpopu.

Nagranie zatytułowane Radio Reunited to trzyminutowa kompozycja, składająca się z  udokumentowanych wiadomości, przekazanych przez słuchaczy BBC. Ma ona dotrzeć do ludzi, którzy odsłuchają przesłania za kolejne 90 lat. Każdy, kto został wybrany, mógł krótko przedstawić swoje przemyślenia, obawy, a także rady i spostrzeżenia na temat przyszłości stacji.

Nie można zapomnieć, że dokładnie w 1922 roku ta stacja nadała swoją pierwszą audycję. Wtedy to usłyszano biuletyn informacyjny odczytany przez Artura Burrowsa, dyrektora programów nowo utworzonej spółki British Broadcasting.

Kolaż rozmaitych dźwięków i wypowiedzi transmitowany był jednocześnie przez 60 stacji, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. Efekt można przesłuchać tutaj.

Nie ma więcej wpisów