Be My Baby to chyba najpopularniejszy utwór The Ronettes. Od wydania w 1963 roku doczekał się setek coverów, a filmy takie jak Dirty Dancing sprawiają, że coraz to młodsze pokolenia doskonale rozpoznają głos Ronnie Spector. Mimo tego, piosenka nie zdążyła jeszcze spowszednieć i młodzi artyści nadal chętnie po nią sięgają.

OCHO także zmierzyli się z klasykiem. Wersja Irlandczyków została mocno spowolniona i okraszona metalicznym bitem. Jednak rozmarzony głos Stace Gill nie odbiega znacznie od oryginału. Kawałek znalazł się na debiutanckim albumie zespołu zatytułowanym Young Hunting. Nagrywany przez dwa lata krążek nawiązuje stylistycznie do twórczości Mazzy Star i Massive Attack. Nie można mu jednak zarzucić wtórności. OCHO nagrali 10 solidnych utworów, udowadniając, że Irlandia nie samym folkiem stoi. Całość została udostępniona do darmowego odsłuchu.

Stace zdradziła nam także, że grupa ma w planach krótką trasę koncertową po Polsce na początku 2013 roku. Dokładne daty nie są jeszcze znane. Oczywiście będziemy Was informować na bieżąco.

Nie ma więcej wpisów