Uczestnikom tegorocznej edycji festiwalu Ars Cameralis z pewnością nie brakuje muzycznych doznań. Do tej pory na Górnym Śląsku odbyło się już sporo dobrze brzmiących imprez, podczas których wystąpili m.in.: Mark Lanegan, Twin Shadow, Tindersticks oraz Tinariwen. Przed nami natomiast jeden z bardziej oczekiwanych koncertów muzyki elektronicznej. Już w przyszły weekend, 24 listopada, odwiedzą nas intrygujące sylwetki, które dostarczą niezwykłą dawkę muzyki oraz niezapomniane sceniczne show. W sobotni wieczór, w chorzowskim klubie Szuflada 15 pojawią się Slow Magic, Blackbird Blackbird oraz Giraffage.

Slow Magic – tajemniczy projekt muzyka, który na koncertach pojawia się w ręcznie wykonanej masce i jest wyposażony w laptopa i bęben. Jego muzyka to marzycielski wytwór nieznanego, wyobrażonego przyjaciela. Debiutancki album, zatytułowany określany jest mieszanką indie-rocka, chilloutu, lo-fi i współczesnej elektroniki. Nad jego muzyką natomiast nie warto wieszać żadnych określeń gatunkowych, gdyż w każdej chwili może zaskoczyć nas czymś zupełnie odrębnym od całej reszty.

Blackbird Blackbird – dokładnie nazywa się Mikey Maramag i pochodzi z San Francisco. Swoją muzyką reprezentuje unikalny i niepowtarzalny styl electrofolku. Przygodę z dźwiękami zaczął jako nastolatek i nagrywał wówczas pod pseudonimem Bye Bye Blackbird. Do tej pory na koncie ma sporo materiału w postaci EP-ek, które cieszą się dużą popularnością w serwisie Bandcamp. Jego debiutancki długogrający krążek nosi tytuł Summer Heart i ukazał się w 2010 roku. Muzyka tego wykonawcy to kuszące nuty dream popu podrasowane uwodzicielskim wokalem i marzycielskim bitem.

Giraffage – jest Amerykaninem i nazywa się Charlie Yin. Brzmienie, które prezentuje w swoich utworach to gratka dla fanów melancholijnych tworów. Łagodne nuty i delikatne dźwięki perkusji, zaskakujące sample, które jak sam przyznaje artysta: zawierają całe bogactwo YouTube’a. Giraffage to kolejny projekt, który zaliczany jest do skarbów kalifornijskiego garażowego grania.

Kiedy: 24.11 (sobota)
Gdzie: Chorzów, Szuflada 15 (ul. Wolności 15)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 20 PLN / 30 PLN

Nie ma więcej wpisów