Ku końcowi zbliża się projekt Valtari Mystery Film Experiment, ściśle powiązany z promocją ostatniej płyty Sigur Rós – Valtari. Zgodnie z planem, w dniu wczorajszym pojawił się przedostatni obraz z cyklu. Jego twórcą jest Björn Flóki, odpowiedzialny również za kreację strony internetowej zespołu. Jego dzieło jest kolejnym klipem, który powstał do utworu Varúð, dla młodego islandzkiego twórcy zresztą bardzo szczególnego w odbiorze.

Jak twierdzi, słuchając go, można wychwycić zarówno przenikanie się, jak i walkę pomiędzy smutkiem i pięknem, ciemnością i światłem. Jest w nim przytłaczające uczucie bycia pogrzebanym w ciemności, ale z ledwie wyczuwalną możliwością ucieczki w stronę światła, jeśli tylko wystarczająco mocno się postarasz. Właśnie te skojarzenia i odczucia starał się pokazać w swojej post-apokaliptycznej wizji świata, która, mimo iż powstała przy bardzo ograniczonych nakładach i środkach, bardzo silnie przemawia do odbiorcy.

Poza nowym video, Sigur Rós właśnie ogłosili trasę po Ameryce Północnej. W jej ramach grupa wystąpi w niezwykle prestiżowym dla artystów miejscu, jakim jest Madison Square Garden w Nowym Jorku. To wydarzenie ma być jednym z najbardziej wyjątkowych i najdroższych koncertów Islandczyków, podczas którego będzie im towarzyszyło na scenie jeszcze więcej muzyków niż do tej pory. Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Każdy, kto zakupi bilet na dowolny z amerykańskich koncertów, otrzyma również cyfrową kopię EP-ki, na której znajdą się trzy nowe, niepublikowane wcześniej utwory. Podczas samych występów natomiast, bardzo prawdopodobne będzie usłyszenie nowego materiału. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak pozazdrościć Amerykanom lub udać się za ocean.

Nie ma więcej wpisów