Smutna wiadomość dla fanów Blackbird Blackbird, bowiem plotki, które donosiły, iż Mikey Maramag nie zagra podczas festiwalu Ars Cameralis, potwierdziły się. Organizatorzy ogłosili, iż zdolny muzyk pochodzący z San Francisco nie przyjedzie do Polski. Na scenie, obok Slow Magic i Giraffage, pojawi się natomiast Jack Colleran – znany pod pseudonimem artystycznym jako Mmoths. Data oraz miejsce koncertu pozostają bez zmian – jedno z bardziej oczekiwanych, elektronicznych wydarzeń festiwalu odbędzie się już w tę sobotę (24 listopada), w chorzowskim klubie Szuflada 15.

Mmoths – osiemnastoletni producent, który już jako czterolatek chodził z własnym keyboardem na lekcje fortepianu. Od początku nauki liceum grywał w szkolnych zespołach, później ściągnął z internetu demonstracyjną wersję programu Ableton Live, która otworzyła mu drogę do nagrania własnych improwizacji. Po zakupieniu pełnej wersji programu ukazała się jego pierwsza EP-ka – Mmoths.

Nigdy niczego nie planuję. Muzyka po prostu się wydarza. Znajduję ciekawy dźwięk i improwizuję wokół niego. Nie jestem bardem, który inspiruje się konkretnymi wydarzeniami, osobami czy doświadczeniami. Staram się tworzyć muzykę, którą ludzie mogą odczuć. Jeśli czują się choć trochę poruszeni, jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Nie ma więcej wpisów