Ars Cameralis uraczyło nas już występem takich postaci jak John Cale, Mark Lanegan czy George Lewis Jr z zespołem. Te występy to jednak już przeszłość, a przed nami między innymi koncert Anthony’ego Simona, który wydaje w barwach uznanej wytwórni Ninja Tune pod pseudonimem Blockhead, który wystąpi razem z DJ-em Camem w przedostatni dzień trwającego ponad trzy tygodnie festiwalu.

Blockhead to twórca instrumentalnego hip-hopu, który wydaje od 2001 roku. Na swoim koncie ma sześć albumów. Ostatni – Interludes After Midnight ukazał się w tym roku. Współpracował z takimi artystami jak Aesop Rock, którego poznał w 1994 roku. Na koncertach pokazywał się obok takich postaci sceny elektronicznej jak Bonobo oraz Amon Tobin (również współpracującymi z Ninja Tune).

DJ Cam jest uważany za ojca undergroundowego hip-hopu i trip-hopu oraz pierwszego, którego zaczął łączyć rap z jazzem. Właściwie, w kontekście tej postaci, łatwiej byłoby napisać w czym swoich rąk nie maczał. Od 1994 roku istnieje na rynku muzycznym, na koncie ma sześć albumów. Każdy z nich jest inny, a takich ambitnych artystów scena lubi najbardziej.

Kiedy: 29.11 (czwartek)
Gdzie: Katowice, Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2)
Start: godz. 20:00
Wstęp:
30/40 PLN

Nie ma więcej wpisów