Interesujesz się muzyką? A może od samej muzyki bardziej pochłania Cię świat teledysków? Jeżeli odpowiesz sobie na któreś z tych pytań tak, a szczególne na drugie, to nieobca powinna Ci być postać Yacha Paszkiewicza. Ta niezwykle zasłużona osoba dla sztuk wizualnych, przede wszystkim znana jest jako twórca Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Ta cykliczna impreza odbywa się corocznie od początku lat 90. Idea festiwalu to wybór i uhonorowanie najlepszych polskich klipów, które pojawiły się w minionym roku. Sam Yach jest również reżyserem, twórcą warsztatów filmowych i autorem wielu teledysków.

Paszkiewicz od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi i w tej chwili oczekuje kosztownej operacji. Osoba, która poświęciła nie tylko swoje życie, ale również pieniądze na rozwój polskiego rynku muzycznego, nie jest w stanie zebrać kwoty potrzebnej na tę operację. W związku z tym, ludzie z otoczenia Paszkiewicza postanowili zorganizować koncert charytatywny, aby pomóc artyście w tych ciężkich chwilach. Impreza zatytułowana Yach Solidarity – koncert dla przyjaciela odbędzie się w dniu 28.11 w klubie Sfinks700 w Sopocie.

Za bilet nie musicie płacić, bo wstęp jest wolny. Jeżeli jednak chcecie wesprzeć Yacha, wystarczy wrzucić swój datek do jednej z puszek ustawionych w klubie Sfinks700. Idea jest bardzo szlachetna, a na scenie pojawią się ciekawe zespoły:

Tymon & The Transistors

The Shipyard

Born in the PRL

Tego wieczoru wystąpią również: Ikenga Drummers, Gdańsk 2000, Oczi Cziorne, Duet Gremplina (Ziętek i Janiszewski), a cały koncert poprowadzi Paweł Końjo Konnak.

 

Kiedy: 28.11 (środa)
Gdzie: Sopot, Sfinks700 (al. Franciszka Mamuszki 1)
Start: godz. 19:00
Wstęp: wolny

Nie ma więcej wpisów