Lody roztopiły nam serca już w tamtym roku, kiedy to mieliśmy okazję podziwiać ten zespół na Heineken Open’er Festival. Teraz wnoszą trochę słońca w szare, listopadowe dni swoim nowym dziełem Sunshine . Każdy chyba pamięta z dzieciństwa smak lodów. Te smakołyki niewątpliwie kojarzą nam się z zabawą, radością, beztroską i wszystkim, co może być pozytywne – to właśnie widzimy w obrazie, który promuje utwór.

Lody przyznają się do inspiracji takimi artystami jak: M.I.A. czy Buraka Som Sistema, a kim właściwie są? Zespół tworzą trzy osoby: Dagna Okrzyńska, Kamil Radek i Adrianna Styrcz (znana również z wrocławskiego Sinusoidal ). Opisują siebie bardzo przewrotnie, ale ten opis dokładnie oddaje cały charakter ich muzyki: Pewnego dnia mieliśmy ochotę na sztuczne futra, fototapety, kadilaki, zimne łokcie i ciepłe lody. I robimy to. Pociąga nas destrukcja i rosyjskie techno. Intrygują nas wodne łóżka. W żyłach ciągle płynie nam krew Janosika.

Chociaż długo jeszcze trzeba nam czekać na wakacje, już teraz zachęcam do posłuchania Sunshine, ale przede wszystkim do zobaczenia video – uśmiech na twarzy gwarantowany, a i wspomnienia z wakacji powrócą.

 

Nie ma więcej wpisów