Załoga festiwalu Ars Cameralis, oprócz nowojorskiej sceny muzycznej, lubuje się także w skandynawskich brzmieniach, czego dowodem będzie występ ostatniego dnia imprezy. Równie godnym następstwem zeszłorocznego koncertu I Got You on Tape wydaje się być występ innego duńskiego zespołu – Efterklang.

Trio znane jest ze swojego brzmienia ulokowanego w folku i post-rocku z dużą domieszką elektroniki, co pokazał debuitancki album Tripper, ale także liczne rozwiązania na pozostałych wydawnictwach. Ostatni krążek – zatytułowany Piramida – to pokłosie podróży muzyków na największą norweską wyspę. Podstawę albumu stanowią dźwięki nagrane właśnie na Spitsbergen. Brzęki żeliwnych lamp, zbiorników paliwa, świst obronnych kolców, odgłosy morskiego ptactwa i niedźwiedzi polarnych wplątane są w melancholijne i uspokajające muzyczne krajobrazy.

Mimo że to nie pierwszy koncert grupy w naszym kraju (wystąpili chociażby w ramach OFF Festivalu w 2010 roku), to warto przekonać się czy ich nazwa – przetłumaczalna jako wspomnienie – okaże się trafnym i dobrym podsumowaniem ich występu.

Z Edynburga po raz pierwszy zawitają Broken Records, którzy czerpią inspirację z emocjonalnych wokali Nicka Cave’a i Springsteena, jednocześnie wplatając ich w świeżość muzyki folkowej i brzmień spod znaku indie.

Koncerty zespołów są oznaką zakończenia XXI edycji śląskiego festiwalu skupiającego wystawy, wernisaże, występy teatralne, a także koncerty mające promować i kształtować pamięć i kulturę tego regionu.

 

Kiedy: 30.11 (piątek)
Gdzie: Katowice, Kinoteatr Rialto (ul. św. Jana 24)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 35 PLN / 45 PLN

Nie ma więcej wpisów